starší žačky 5 v republice !!!

05.03.2016 17:21

Dnes se v Ostravě na Varenské ulici konalo mistrovství České republiky družstev starších žáků a žákyň.

V kategorii starších žaček nastoupily Maki, Sabča a Páťa.

V prvním kole nám los přisoudil domácí KST TJ OSTRAVA pod vedením Karla Karáska. Nejprve hrála Maki proti Kiki Bajgerové, Sabča nastoupla poté proti Marii Chovancové

První set Maki vyhrála 11:3, druhý prohrála 7:11, třetí set 8:11. Ve čtvrtém setu nedovolila soupeřce od stavu 5:5 už ani míček a vyhrála 11:5. V pátém setu Maki dominovala a vyhrála 11:4.
Sabča první set vyhrála nad Marii 11:7, druhý 11:5, třetí 11:8.
První set 4 hry holky vyhrály 11:6. Druhý po vyrovnané bitvě 12:10. Třetí prohrály 10:12, kdy už vedly 9:6. Škoda. Ve čtvrtém holky dominovaly a vyhrály 11:5
POSTOUPILY DO TOP 8 !!!

V boji o postup mezi nejlepší 4 narazily na Frýdlant nad Ostravicí ve složení Tereza Kurajská a Eliška Rozkydalová.
Další severomoravské derby zahájila Sabča proti Elišce Rozkydalové. V prvním setu Sabči utekl úvod a prohrála 5:11, druhý 7:11. Ve třetím Sabču Eliška doslova rozstřílela 2:11.
Maki s Terkou Kurajskou první set prohrála 7:11, druhý 6:11. Maki která po měsíčním výpadku způsobeném těžkým zraněním kolene měla jen týden na trénink před MČR a na jistotě hry je to znát zapojila srdce a bojovností vyhrála třetí set 12:10. Obdivuhodné. Čtvrtý set vyhrála naše bojovnice 11:3. Rozhodující set však Maki bohužel prohrála 9:11.
První set 4 hry holky prohrály 4:11, druhý 8:11 a třetí 7:11.
Prohráli jsme 0:3 a dále budeme hrát ve skupině o 5-8 místo.

Los nám přisoudil TTC Ústí nad Orlicí, kde na naše hráčky čeká žebříčková 5 Eliška Šedová a Soňa Krupová.
Nejprve hraje Sabča proti Elišce Šedové. První set prohrála 4:11, druhý 8:11, třetí 4:11.
Maki proti Soňe Krupové první set vyhrála 11:3, druhý 11:6, třetí 11:7.
Za stavu 1:1 jdeme na 4 hru.
První set holky vyhrály 11:9, druhý 11:8, třetí prohrály 11:13. Velmi vyrovnaný souboj. Čtvrtý set vyhrály 11:7.
Za stavu 2:1 nastupuje Maki proti Elišce. První set prohrála 3:11, druhý 8:11, třetí set pro Maki 11:9. Čtvrtý prohrála 5:11.
Za stavu 2:2 nastupuje k rozhodujícímu zápasu Sabča proti Soni.
První set pro Sabču 11:4, druhý 11:1, třetí 11:2.
Holky vyhrály 3:2 a budou bojovat o 5 místo proti KST ZŠ Vyšší Brod za který nastoupí Šárka Procházková a Eva Pokorná. Jako první hraje Maki proti Evě Pokorné a vyhrála 11:9, 11:8 a 11:9, kdy stahovala z 4:8.

Za stavu 1:0 jde Sabča proti Brodské jedničce Šárce Procházkové.
První set Sabča prohrála 6:11, druhý set plný zvratů vyhrála 12:10. Třetí set vyhrála 11:4, kdy soupeřce od stavu 2:4 dala 9 míčků v řadě. Čtvrtý set vyhrála 11:9.
Za stavu 2:0 nastupujeme do 4 hry.
První set holky prohrály 5:11, druhý vyhrály 11:8. Třetí set otočily z nepříznivých 1:6 na 11:9 a čtvrtý set vyhrály 11:9.
Vyhrály tak 3:0 celkově skončily na skvělém 5 mistě.