VC Prahy - Páťa v TOP8 + 4 medaile z útěchy.

29.05.2016 19:10

Závěrečný den turnaje se hrály již pouze singlové soutěže.

Didi v prvním kole hlavní soutěže nestačila na Kristinu Tušanovou (STK Rybnik) a prohrála 0:3 (-6,-9,-5).

Kiki v soutěži útěchy nejprve po velkém boji porazila 3:2 (-7,-12,9,5,9) Alexandru Sokolovskou (ŠKST Spišské Vlachy), ve druhém kole porazila 3:0 (9,9,9) Kristinu Vramentsalievu (TTC Stoyanstroy Plovdiv), dále také 3:0 (5,5,10) Sylwii Soltysik (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) a až v semifinále poznala chuť porážky, když nestačila na pozdější vítězku Christine Oberfichtner (Linz AG Froschberg), se kterou prohrála 0:3 (8,5,5). Kiki si tak na krk pověsí medaili za třetí místo v útěše.

Didi s Kiki si pak ještě převzaly medeile za 3 místo v útěše soutěže družstev.

Sabča měla v prvním kole útěchy volný los, ve druhém porazila 3:1 (-10,6,7,5) Natálii Pakšiovou (ŠKST Topolčany), dále porazila 3:0 (9,9,7) Lenku Dzurovou (STK Stará Turá) a stopku ji v semifinále vystavila pozdější vítězka Julia Tomecka (KTS Myslowice), se kterou prohrála 0:3 (-5,-5,-6). Sabča, stejně jako KIki si domů doveze medaili za třetí místo v útěše.

Maki v prvním kole útěchy porazila 3:0 (9,2,6) Benitu Jangvinyte (GAJA Kaunas), ve druhém kole porazila Terezu Druvina (Sport school Dartija) 3:0 (6,6,3), ve třetím kole podlehla domácí Veronice Šimůnkové (TJ Slavoj Praha) 0:3 (-3,-6,-8).

Sabča s Maki si pak ještě převzaly medeile za 2 místo v útěše soutěže družstev.

Páťa v prvním kole hlavní soutěže měla volný los, ve druhém porazila čerstvou mistryni ČR Annu Klempererovou (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:2 (7,-11,8,-4,8), dále však již nestačila na Adrianu Illášovou (%SKST Topolčany) a prohrála 2:3 (-4,9,-4,5,-5). Páťa tak skončila celkově na skvělém 5.-8.místě.

Luki v prvním kole útěchy porazil Kamila Kuchtu (KST ZŠ Vyšší Brod) 3:1 (-9,6,3,10), ve druhém podlehl Eriku Linanderovi (Sparvage TTC) 1:3 (4,8,-3,7).