16.-21.8.2015 Kemp stolního tenisu Darkovice

V termínu od 16 do 21 srpna se konal již 7 ročník stolnětenisového kempu v Darkovicích. Tento kemp společně pořádá KST Darkovice a TJ Sokol Děhylov.

Vysokou úroveň potvrzuje i to, že kempem za 7 let prošlo 8 reprezentantů. Gabča Štěpánová, Maki Synková (obě Děhylov), František Onderka (Opava), Jana Vašendová (Kozlovice), a Ostravští Jirka a Tomáš Martinkové, Patrik Klos a Šimon Bělík.

 

Letos se ho kromě pořádajících Darkovic s Děhylovem účastní děti z Ostravy, Opavy, Hlučína, Kateřinek, Nového Jičína, Bolatic a Kozlovic. 

Celkem se kempu účastnilo 32 mladých stolních tenistů.

 

Trenéry stolního tenisu byli Petr Synek, Dana Harvánková a Ivan Cigan v úterý a ve čtvrtek se k nim přidal i Karel Synek

O kondici se starali Radek Onderka a Milan Kalvar

Pomocnými trenéry (sparing) byli Kristýna Synková, Dominika Koblovská, Radek Mohelník, Mikuláš Pustka a Jan Komínek, kteří sami v minulosti kempem prošli.

O plnění pupíků všech účastníků se starali Saša Synková a Libor Koblovský.

V průběhu celého kempu probíhala soutěž komand, v pexesu a v kvízovce. Ve všech těchto disciplínách se sbírají body, k nim se připočtou body z fyzických testů a body, které rozdají trenéři za aktivitu a celkovým součtem je nakonec korunováno „Zlaté dítě“.

 

V neděli po příjezdu byli zvoleni 4 kapitáni komand - Maki, Adam, Sabča a Nela, kteří si vybírali členy svých družstev.

Hned na úvod se konalo několik dovednostních soutěží a děti sbíraly body pro svá komanda i samostatně do celokempové soutěže o Zlaté dítě.

 

Nedělní boje vyhrálo komando od Maki, druhé bylo Adamovo komando, třetí Sabčiné a poslední skončilo Nelino komando.

Po večeři bylo pro účastníky připraveno letní kino.

 

V pondělí dopoledne probíhaly venku testy (50m, 4skok, medicimbál, lehsed), odpoledne pohybové cvičení s Radkem a Milanem. V testech nejlépe dopadli Sabča, Majda a Bára.

Kvízovku vyhrál Libscher Peťa, nejlepší bylo opět komando Maki, druhé Sabči, pak Adamovo a Nelino.

 

V úterý dopoledne probíhaly další fyzické testy (vějíř, předklon, švihadlo, reakce), které vyhrála Majda s Maki přes Sabčou, odpoledne si Radek s Milanem opět připravili pohybové cvičení. Kvízovku vyhrál Matouš. Komanda nejlíp zvládlo Sabčine komando, před Makiným, Adamovým a tradičně poslední skončilo komando Nely.

 

Středeční dopoledne bylo opět ve znamení testů (člunek, švihadlo, kriket, skok z místa), které opět vyhrála Sabča, před Maki s Majdou, odpoledne byly tradiční pohybové cvičení s Radkem a Milanem. Kvízovku vyhrála Juja. Komanda byly ovlivněny Sabčinou indispozicí a tak tentokrát vyhrálo Adamovo komando před komandem Maki, Neliným a poslední skončilo Sabčiné komando.

 

Ve čtvrtek byla na řadě tradiční dvanáctiminutovka, kterou opět, stejně jako každý rok vyhrála Maki, dále doběhli Štěpán a Maruška. Odpoledne se běhaly schody, které vyhrála Sabča před Mikešem a Štěpánem. Dále se děti byly osvěžit v bazénu.

 

Večer se vyhlašovaly výsledky celokempových soutěží.

Komanda: 1) Maki 2) Adam 3) Sabi 4) Nela

Pexeso: 1) Mates Osmančík + Adam Jarošek 2) Matouš Pustka 3) Kuba Osmančík

Zlatým dítětem se stala Majda před Makia Barčou Strakovou.

 

V pátek dopoledne se ještě konal turnaj dvojic (dvojice velcí x malí), který vyhrála Páťa s Adamem. Nejmenší dělali různé soutěže a opičí dráhu.

Po oběde si už pro děti přijeli rodiče a kemp skončil.

Díky všem trenérům, sparingům i cateringu za famózní zvládnutí celého kempu.

 

fotogalerie