21.-26.8.2016 KEMP STOLNÍHO TENISU DARKOVICE

 

V termínu od 21 do 26 srpna se konal již 8 ročník stolnětenisového kempu v Darkovicích, který je pořádán domácím a Děhylovským stolnětenisovým klubem.

Vysokou úroveň těchto kempů potvrzuje i to, že za 7 let jim prošlo již 9 reprezentantů. Gabča Štěpánová, Maki Synková, Páťa Segetová (všechny Děhylov), František Onderka (Opava), Jana Vašendová (Kozlovice), a Ostravští Jirka a Tomáš Martinkové, Patrik Klos a Šimon Bělík.

Letos se ho kromě pořádajících Darkovic s Děhylovem účastní děti z Hlučína, Kateřinek, Nového Jičína, Bolatic a Kozlovic. 

Celkem se kempu účastnilo 36 mladých stolních tenistů.

Trenéry stolního tenisu byli Petr Synek, Dana Harvánková a Ivan Cigan v úterý a ve čtvrtek se k nim přidal i Karel Synek

O kondiční část se staral Milan Kalvar

Pomocnými trenéry (sparing) byli Kristýna Synková, Dominika Koblovská, Radek Mohelník, Mikuláš Pustka a Michal Moravec, kteří sami v minulosti kempem prošli.

O plnění pupíků všech účastníků se perfektně starali Saša Synková a Libor Koblovský.

 

V průběhu celého kempu probíhala soutěž komand, v pexesu a v kvízovce. Ve všech těchto disciplínách se sbírají body, k nim se připočtou body z fyzických testů a body, které rozdají trenéři za aktivitu a celkovým součtem je nakonec korunováno „Zlaté dítě“.

V neděli po příjezdu byli zvoleni 4 kapitáni komand - Nela, Sabča, Adam a Maki a ti si vylosovali své spolubojovníky do celokempové soutěže. Pak si ještě vybrali své patrony z řad pomocných trenérů. Nela si vybrala Kiki, Sabča Didi, Adam Radka a Maki Michala.

Hned na úvod se konalo několik dovednostních soutěží a děti sbíraly body pro svá komanda i samostatně do celokempové soutěže o Zlaté dítě.

Nedělní boje se stejným počtem bodů vyhrály komanda od Maki s Adamem, na třetím místě, také se stejným počtem bodů skončily týmy od Sabči a Nely.

Po večeři se tělocvična proměnila v kino a děti zhlédly film Hledá se Dory. 

 

V pondělí dopoledne probíhaly venku testy (mladší - 50m, 4skok, medicimbál, lehsed, větší - vějíř, předklon, švihadlo, reakce), odpoledne pohybové cvičení s Milanem.

V tělocvičně skupinka mladších trénovala zásobníky, kombinace a část trénovala i na robotech spolu s Kájou a Ivanem, ti starší cvičili kombinace na kontry a pinky, odpoledne mladší trénovali kombinace na kontry a spiny, starší zásobníky.

Kvízovku vyhrála Sára, v testech nejlépe dopadli Luki Plaček před Majdou a Kájou. Zvláštní cenu vyhrál Adam Šablatura.

 

V úterý dopoledne probíhaly další fyzické testy (vějíř, předklon, švihadlo, reakce), odpoledne si Milan opět připravil pohybové cvičení.

V tělocvičně mladší trénovali zásobníky a kombinace top 6, odpoledne pak servis a příjem, starší kontr, topspin a pink, odpoledne servis a příjem, pink a kontr.

Večer hrály komanda fotbal, které vyhrálo komando od Nely, před Adamem, Sabčou a Maki.

 

Středeční dopoledne bylo opět ve znamení testů (člunek, švihadlo, kriket, skok z místa), které vyhrál Lukáš Plaček před Majdou a Kájou. Odpoledne opět Milan připravil zajímavé pohybové hry. V herně mladší procvičovali zásobníky, kombinace, servis a příjem, ti starší pak kontry, topspiny a pink.

Večer komanda hrály zajíce a tentokrát vyhrálo komando Sabči, před Adamovým, Neliným a Makiným. Kvízovku vyhrála Maki a Sára.

 

Ve čtvrtek byla na řadě tradiční dvanáctiminutovka, kterou vyhrál Štěpán před Burdisem a Lukášem Plačkem. Odpoledne se běhaly schody, ve kterých byl nejlepší Mikeš Kalvar před Lukim Plačkem a Matoušem Pustkou.

V herně obě skupiny hrály kombinace a poté žumpu.

Jelikož nám počasí přálo, byly se děti osvěžit v bazénu.

V pexesu byla nejlepší Nela před Kubou Osmančíkem a Kájou s Kačkou Cholevovou, v komandech Nela, před Adamem, Maki a Sabčou.

Večer se vyhlašovaly výsledky celokempových soutěží.

Komanda: 1) Nela 2) Maki 3) Adam 4) Sabča

Zlatým dítětem se stala Kája před Sárou a Lukim Plačkem.

 

V pátek dopoledne se ještě konal turnaj dvojic (dvojice velcí x malí), který vyhrál Lukáš Slavík s Mikešem Kalvarem před Matoušem Pustkou s Michalem Kupkou a Kubou Osmančíkem s Májou Holendovou. Nejmenší měli soutěže, kdy běh vyhrála Kačka M. před Gabčou a Lenkou, pinec Justka před Sárou a Františkem a míčky vyhrál Ondra před Majdou a Šimonem

Po obědě si už pro děti přijeli rodiče a kemp skončil.

Díky všem trenérům, sparingům i cateringu za famózní zvládnutí celého kempu.

fotogalerie

připravujeme videoklipy z kempu