2017

V předposledním práznidnovém týdnu se již devátým rokem konal v Darkovickém KD pingpongový kemp. Tento ročník přinesl rekord v počtu dětí, kdy se jej zúčastnilo 39 dětí z celkem deseti klubů.

 

Soustředění vedla dvojice trénérů Petr Synek a Dana Harvánková. O fyzickou přípravu se staral Milan Kalvar. 

Dalšími trenéry a sparing partnery byli Kristýna Synková, Dominika Koblovská, Ivan Cigan, Karel Synek, Mikuláš Pustka, Radek Mohelník, Michal Moravec a také dvě nové trenérky, které se ještě loni zúčastnily soustředění jako hráčky - Markéta Synková a Sabina Fronová. Pupíky hráču plnili Saša Synková a Libor Koblovský.

 

Děti byly rozděleny do dvou skupin a začátečníky (meší děti) a pokročilé (větší děti).

Tyto skupiny se pak střídaly v hale a venku. V hale probíhal stolnětenisový trénink (zásobníky, nácvik jednotlivých úderů, ruzné hry, trénink na robotu a turnaje) Venku pak pod Milanovým vedením různé hry na podporu motoriky a fyzické testy (skok přes švihadlo, sedy lehy, 60 m sprint, vějířový běh, dvanáctiminutovka, hod medicimbalem a jiné disciplíny), zbyl čas i na fotbálek a ringo

 

Po celou dobu soustředění probíhaly dvě tradiční soutěže - Soutěž jednotlivů o prestižní titul "Zlaté dítě" a týmová soutěž komand. Body do komanda se získávaly v soutěžích a fyzických testech, dálealy v pingpongových soutěžích, hlasováním trenérů a nebo hraním pexesa a řešením kvízovky.

 

Kemp začal v pátek v 18 hodin nástupem a losováním jednotlivých komand. Vedoucími komand byli vybráni trenéry Luki, Páťa, Eva a Majda.

Po rozlosování hned probíhaly soutěže komand, kdy vyhrálo komando Lukáše, před Páťou, Evou a Majdou. Po večeři měly děti kino, kdy se pouštěl film Psí poslání

 

V pondělí kvízovku vyhrála Lenča Libscherová, testy Bára před Majdou a Karolínou, V komandech Luki, Páťa, Eva a Majda.

V úterý kvízovku vyhrála Barča, testy Kája před Bárou a Sárou s Májou. Komanda Páťa před Lukim, Majdou a Evou.

Ve středu vyhrál kvízovku Franta, Ve fyzičce byla nejlepší Majda před Mikešem a Páťou s Bárou. V komandech Luki, před Páťou, Evou a Majdou.

Ve čtvrtek kvízovku vhrál David Olšer, ve 12 minutovce vyrála Páťa (skokanem roku se stala Gabča Fronová), V komandech v pexesu vyhrála Páťa před Majdou, Evou a Lukim.

 

Zlaté dítě nakonec o bod před Páťou Segetovou vyhrála Eliška Jarošová, na třetím místě byla Sára Slavíková

 

Soustředění vyvrcholilo v pátek, kdy se hrál turnaj dvojic. Pokročilejší hráči si k sobě vylosovali menší hráče. Starší hráli proti sobě, stejně tak jako ti mladší. Pokud byl výsledek po dvouhrách nerozhodný, rozhodovala společná čtyřhra. Turnaj vyhrála dvojice Marek Blejchař + Majda Ščibrániová před dvojicí Páťa Segetová + Kačka Fajkusová.
Svůj turnaj hráli i ti úplně nejmenší. Soutěžilo se v opičí dráze, úderech na přesnost, hodech na přesnost a různých dalších disciplínách. Vyhrála Gabča Fronová před Justýnou Synkovou.

 

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kteří se podíleli na soustředění :)