17.-22.8. Kemp stolního tenisu Darkovice

17.08.2014 21:42

V neděli 17.8. začal tradiční stolnětenisový kemp v Darkovicích pro mladé stolní tenisty, který pořádají společně TJ Sokol Děhylov s KST Darkovice.

Letos se zůčastnílo 36 mladých nadějí nejen z těchto dvou klubů.

Jako trenéři byli přítomni Petr Synek (Děhylov), Milan Kalvar (Darkovice), Dana Harvánková (Děhylov) a jako kondiční trenér, bývalý extraligový fotbalista Radek Onderka (Opava). 

Jako sparingpartneři pomáhali Kiki Synková, Domča Koblovská, Honza Komínek a Radek Mohelník.

 

neděle

Hned po příjezdu byly zvoleny čtyři kapitánky družstev - Sabča, Maki, Gabča a Barča, které si rozlosovaly členy svých týmů. Každé kapitánce byl přidělen guru z řad sparingů. Sabče bude pomáhat Honza, Maki Domča, Gabče Radek a Barče Kiki.

Na úvod proběhl závod v opičí dráze. Nejlépe dopadlo družstvo Gabči, následováno týmem Sabči, dále pak Maki a dnes poslední skončil tým Barči.

pondělí

Dopoledne probíhaly fyzické testy, které nejlépe zvládla Sabča, odpoledne byly kondiční hry pod vedením Radka Onderky. Opět zvítězilo družstvo kapitánky Gabči, před Sabčou, Maki a Barčou. Celý den zároveň probíhal stolnětenisový trénink. Mladší měli zásobník, ti starší dopoledne kombinace s kontrama, odpoledne topspin.

úterý

Den byl poznamenán deštěm, proto byl venkovní trénink přesunut do patra. Starší trénovali kombinace se spinem a kolotoč. Mladší zásobník - pink, kontr, spin. Fyzičku nejlépe zvládla Gabča.

středa

Dnešní testování obsahovalo hod míčkem, švihadlo, člunkový běh a skok z místa. Nejlépe testy zvládla Sabča. Na sále zatím probíhal nácvik kombinací a podání a nejmladší trénovali na zásobníku. Večer proti sobě nastoupila družstva ve fotbale a ve hře "vlci a ovečky". Celkovou vítězkou v pexesu byla vyhlášena Barča.

čtvrtek

Dnešní 12 minutovku suverénním výkonem ovládla Maki. Večer proběhlo vyhlášení vítězů jednotlivých soutěží. Vítězkou celotýdenní soutěže "Zlaté dítě" se stala Majda Kalvarová před Gabčou Štěpánovou a Maki Synkovou. V družstvech si palmu vítězství odnesl tým Gabči, před týmem Maki, třetí skončíl tým Sabči a poslední tentokrát tým Barči. Na závěr se konala tradiční diskotéka.

pátek

dopoledne proběhl ještě standardní trénink, po obědě začílo balení a po 14 hodině návrat domů.

 

Díky terenérům a všem pomocníkům za skvělou organizaci a nápaditý program.

Uvítáme, když se podělíte o své postřehy z kempu v diskuzi pod článkem.

 

středa ve fotkách- od budíčku po závěrečnou řeč trenéra :-)

 

Pokud budete chtít někdo zaslat fotky ve větším rozlišení než jsou na rajčeti ve fotogalerii, napište mi na radovan.fron@gmail.com

Kemp stolního tenisu Darkovice

Mládež

René Štěpán 27.08.2014
Dík všem ,trenérům, rodičům,obcím /Děhylov,Darkovice/.
Nejkrásnější pohled je na šťastné usměvavé dítě, a věřte těch pohledů bylo na soustředění mnoho.
Děti strhnou ,někdy strhají trenéry a všechny ostatní,pak se dostaví i dobrá nálada a nadšení pro správnou věc .
Škoda jen ,že není více oddílů /aspoň neznám další/,kteří se věnují takovým způsobem mládeži.
Mohlo by být více vrcholových a hlavně rekreačních sportovců.

Výborná inspirace

Milan F. 25.08.2014
jak v podobném duchu pojmout práci s mládeží na frýdecko-místecku

Re: Výborná inspirace

Radovan Fron 27.08.2014
díky za komentář pane Milane.
Myslím, že by to mělo být inspirací nejen pro F-M, ale celou
republiku. K tomu je ale potřeba mít spoustu zapálených lidí, kteří toto dělají srdcem a to my naštěstí máme. Navíc je důležitý i přístup vedení obcí Darkovice a Děhylov, které vycházejí maximálně vstříc. Zajímavá byla reportáž v TV z loňského kempu, která rozhodně stojí za shlédnutí. https://www.youtube.com/watch?v=_Z_nFvvQGMQ

děláte to dobře

Miloš 23.08.2014
skvělá práce s mládeží

Přidat nový příspěvek