BTM ČR Hostinné - Maki v top 12, se Sabčou 5-8 ve 4hře.

01.02.2014 23:46

Po fenomenálním úspěchu na minulém BTM, kdy Gabča vyhrála turnaj mladších žákyň a mezi staršími vybojovala překvapivé třetí místo, odjel náš tým na další bodovačku bez ní, jelikož kvůli zlomenině ruky, bude delší dobu našemu týmu scházet. Tímto přejeme Gabči brzké uzdravení bez dalších následků.

 

Turnaje se zúčastnilo celkem 42 hráček, které vytvořily celkem 20 dvojic pro 4hru. Náš oddíl jely tentokrát reprezentovat tři hráčky. Maki, Sabča a Páťa. A jak dopadly?

 

4hra - do čtyřhry místo zraněné Gabči nastoupila s Maki Sabča. V prvním kole měly holky volný los, ve druhém narazily na pár Aneta Kohlmannová (TJ AŠ Mladá Boleslav) a Eliška Cimrmanová (TSM Kladno), které porazily 3:1 (10, 8, -11, 5), ve třetím kole však po boji podlehly vítězkám minulého turnaje Niamh Štricové (STC Slaný) s Kristýnou Pěnkavovou (SKST Vlašim) 1:3 (-12, 8, -5, -6). Skončily tak na pěkném 5.-8. místě. Páťa vytvořila dvojici s další nejmladší žákyní Kristýnou Bajgerovou (TJ Ostrava KST) a v prvním kole podlehly Tereze Jiráskové (Sokol Valdice) s Lucií Sýkorovou (TTC Lhoty u Podštejna) 0:3 (-7, -2, -5). 

 

Maki měla v prvním kole kvalifikace volný los, ve druhém si hladce poradila s Kateřinou Hýblovou (SK Džbánov) 3:0 (6, 9, 5) a po výhře nad Pavlou Bačinovou (SK Dobré) 3:2 (9, -9, -8, 7, 4) postoupila do hlavní soutěže. Tam nejprve podlehla Viktorii Hlobilové (SKST Hodonín) 0:3 (-13, -9, -4), poté porazila Elišku Cimrmanovou (TSM Kladno) 3:0 (5, 6, 4) a nakonec prohrála s Terezou Pytlíkovou (SKST Vlašim) 0:3 (-6, -7, -4). Se soutěží se tak rozloučila solidním 9.-12. místem. DOBŘE TY :-)

 

Sabča jela teprve podruhé na republikovou bodovačku a rozhodně si nevedla špatně. V kvalifikaci měla stejně jako Maki v prvním kole volný los, ve druhém podlehla Tereze Prázdné (Sokol Náklo) 1:3 (-5, -9, 8, -8). V útěše v prvním kole porazila Helenu Vyletovou (Sokol Plzeň V) 3:1 (6, -9, 7, 4), ve druhém kole však nestačila na Terezu Kurajskou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 1:3 (9, -8, -5, -4). Sabča se rychle technikou dotahuje na zkušenější hráčky a právě zkušenost a vyhranost ji chybí k lepším výsledkům.

 

Páťa – věkem nejmladší žákyně šla do soutěže sbírat zkušenosti, hlavní turnaj je pro ni zítra. V kvalifikaci měla v prvním kole volný los, ve druhém kole odcházela poražena Danielou Růžičkovou (TJ SB Světlá nad Sázavou) 0:3 (-8, -7, -7). V útěše podlehla v prvním kole Lucii Neufingerové (Tesla Pardubice) 0:3 (-4, -7, -2) a turnaj tím pro ni skončil. Držíme palce zítra v turnaji nejmladších žákyň.