Gabča veze z MČR staršího žactva bronz !!!

10.05.2015 19:53

Ve sportovní hale Dukly Liberec dnes závěrečnými zápasy vyvrcholilo mistrovství České republiky staršího žactva ve stolním tenisu pro rok 2015. Děhylov reprezentovaly Gabča a Maki.

Gabča měla v soutěži jednotlivců jako nasazená hráčka v prvním kole volný los, ve druhém porazila Pavlu Bačinovou (SK Dobré) 4:0 (6,3,4,6), potom Anetu Bošinovou (SKST Vlašim) 4:0 (9,6,8,9), dále však neprošla přes Anežku Ilčíkovou (SKST Hodonín) a prohrála 0:4 (-9,-9,-8,-9) a skončila tak na 5.-8.místě.

Ve 4hře nastoupila Gabča po boku Michaely Viktorínové (KST Zlín). V prvním kole měly holky volný los, ve druhém porazily dvojici Kateřina Komárková & Viola Véghová (obě SK Přerov) 3:1 (8,9,-11,5), dále si poradily s párem Terezie Sazimová (SK Dobré) & Eliška Šedová (TTC Ústí nad Orlicí) a vyhrály 3:0 (9,4,5).V boji o finále podlehly pozdějším vítězkám turnaje Zdeně Blaškové (TJ Libín 1096 Prachatice) s Anežkou Ilčíkovou (SKST Hodonín) 1:3 (-11,-4,8,-6) a odváží si tak bronzové medaile.

V mixu Gabča vytvořila dvojici s Jakubem Plachtou (KST TJ Ostrava). V prvním kole měli volný los, ve druhém porazili dvojici Radek Skála (TTC MS Brno) & Kristýna Pěnkavová (SKST Vlašim) 3:1 (10,5,-4,6). Dále porazili 3:0 (10,6,7) dvojici Tomáš Hložek (DDM Soběslav) & Linda Bandíková (KST ZŠ Vyšší Brod). V boji o postup mezi čtyřku nejlepších prohráli s Matějem Siwiecem (SKST Baník Havířov) a Zdenou Blaškovou (TJ Libín 1096 Prachatice) 0:3 (-8,-5,-9) a skončili tak na 5.-8.místě.

Maki v soutěži jednotlivců v prvním kole porazila Marii Absolonovou (SKST Liberec) 3:1 (10,9,-11,4), ve druhém kole pak narazila na vítězku turnaje Zdenu Blaškovou (TJ Libín 1096 Prachatice) a prohrála 0:4 (-6,-3,-4,-5).

Ve 4hře nastoupila Maki spolu s Nelou Uvírovou (TJ Sokol Kateřinky). V prvním kole měly holky volný los, ve druhém však nestačily na dvojici Klára Witoszová (SKST Baník Havířov) & Klára Malíková (KST Hluk) a prohrály 0:3 (-8,-9,-7).

V mixu Maki bojovala po boku Františka Onderky (KST Slezan Opava). V prvním kole měli volný los, ve druhém porazili Jana Mokrejše (Sokol Hradec Králové 2) s Martinou Novákovou (SKP Ústí nad Labem) 3:0 (7,4,8), dále však již prohráli s dvojicí Michal Nedbálek (KST Zlín) & Barbora Hnátková (TJ Sokol Vsetín) 1:3 (-12,10,-6,-4).