na MČR dorostu v Havířově Gabča druhá v útěše

17.05.2015 09:57

Tento víkend se koná v Havířově dorostenecké mistrovství České republiky ve stolním tenisu. Na toto mistrovství byla nominována i naše Gabča. Ač teprve starší žákyně, rozhodně se mezi dorostenkami neztratila.

V prvním kole soutěže jednotlivců měla volný los, potom nestačila na Kláru Diblíkovou (TJ Slavoj Praha) a prohrála 0:4 (-5,-5,-7,-5). V útěše měla v prvním kole také volný los, potom i poradila s Veronikou Luňovou (Sportovní Jižní Město) a porazila ji 3:1 (3,-7,10,7), potom vyřadila Terezu Pytlíkovou (SKST Vlašim), kterou porazila 3:0 (6,7,9). V semifinále vyhrála 3:1 (1,9,-5,4) nad Markétou Rusnákovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) a přemožitelku našla až ve finále, kdy prohrála 1:3 (8,-5,-7,-3) s Dagmar Pěnkavovou (SKST Vlašim).

Ve 4hře Gabča nastoupila po boku Michaely Viktorínové (KST Zlín). V prvním kole děvčata vyřadila dvojici Andrea Daňová & Alice Jemelíková (obě SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:1 (6,-4,8,10), dále však narazily na druhý nejvýše nasazený pár Zdena Blašková (TJ Libín Prachatice) & Anežka Ilčíková (SKST Hodonín), se kterým prohrály 2:3 (-6,7,-5,9,-7).

V mixu vytvořila Gabča dvojici s Janem Góreckim (SKST Baník Havířov). V prvním kole vyhráli 3:1 (-9,9,7,4) nad párem Miroslav Lapka (TTC Bělá pod Bezdězem) & Veronika Bošinová (SKST Vlašim), dále porazili 3:2 (7,-9,-10,9,7) dvojici Vlastimil Buben & Tereza Kozáková (oba Sokol Hradec Králové 2). Ve třetím kole vyhráli také 3:2 (8,-7,-6,8,8) s párem David Průša (Sportovní Jižní Město o.p.s.) & Barbora Polívková (SKST Vlašim) a dostali se tak do osmičky nejlepších. V boji o semifinále narazili na nejvýše nasazený pár Jakub Němeček (SK DDM Kotlářka Praha) & Zdena Blašková (TJ Libín Prachatice) a prohráli 0:3 (-1,-7,-8).