V neděli 23.6.2019 odjeli hráči a hráčky z různých sportů na Olympiádu dětí a mláděže do Liberce. MS kraj bude mimo jiné reprezentovat Páťa. Páťa má výhodu, že jako trenérky týmu stolního tenisu kraje byly nominovány Didi a Kiki.

Všem hráčům a hráčkám kraje držíme palce a zvlášť všem stolním tenistům. Informace o výsledcích budou na ČT sport.

Výsledky a informace o LODM sledujte na :odm.olympic.cz/

Fotky a videa z Olympiády naleznete na těchto odkazech:

drive.google.com/drive/folders/1-0-xnKg_Wrmhq2kJ66XllpeIr_KjLova?usp=sharing

drive.google.com/drive/folders/1jHSmuzraouGnSFlsIdfM2ZkPgA-gwz-D

Moravskoslezský kraj se umístil na .místě mezi kraji. Naši stolní tenisté přispěli sedmi medailemi.

Páťa v jednotlivcích v kategorii starší žákyně vybojovala 3.místo. V souteži družstvech po boku s Barčou Březinovou získaly 2.místo. Dále Daniel Košťál s Janem Lisztwanem v kategorii starší žáci v soutěži družstvech se stali Olympijskými vítězi. Daniel pak přidal ještě medaili za 3.místo v jednotlivcích v kategorii starších žáků. Majda Ščibraniová s Martinem Slaným urvali 3.místo v kategorii mladší žactvo v souteži jednotlivců. Veronika Mazalová se svým parťákem Tomášem Kmentem získali 2.místo ve smíšené čtyřhře v kategorii mladší žáci.

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019

Liberecký kraj / 23.06.2019 - 28.06.2019

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou. Liberecký kraj tak naváže na rok 2010, ve kterém hostil zimní verzi dětské olympiády. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, vypsali pořadatelé také soutěž v letním biatlonu nebo uměleckou soutěž v graffiti. Slavnostní zahájení se uskuteční v liberecké Home Credit aréně, jako oficiální olympijské domy pak poslouží Sport Park Liberec a koleje Technické univerzity. Předpokládaná účast činí více jak 4000 sportovců a trenérů.