Sabča královnou první okresní bodovačky, Adam druhý mezi staršími žáky

28.09.2014 08:56

V sobotu 27.září byl v Ostravské herně zahájen seriál šesti okresních bodovacích turnajů, které pořádají společně okresy Opava a Ostrava. Na úvod byly předány medaile a diplomy nejlepším hráčům minulé sozóny (bohužel né všichni byli přítomni) a po slavnostním zahájení začaly boje o body v nové sezóně. Náš klub reprezentovalo pět bojovníků.

 

Sabča - V open kategorii nejprve v základní skupině po velké bitvě porazila Kružberského (11:9 v pátém setu otočila z 2:6), potom ale nestačila na Velkého a prohrála 0:3. Postoupila tak do vyřazovacích bojů z druhého místa. Ve vyřazovací části nastoupila proti Malíkovi, se kterým má bilanci 0:9 na sety (nikdy nedala více jak 6 bodů v setu), tentokrát ale Sabča překvapila nejen soupeře, ale uznale pokyvovali i přihlížející hráči, kdy po obrovsky vyrovnané bitvě plné nádherných výměn prohrála 2:3 (8,9,-10,-9,-11). Poprvé co Sabča jezdí na turnaje jsme u ni mohli vidět jak sama sebe nahlas povzbuzuje. Rozhodně to byl zatím její nejlepší turnajový zápas. S open části turnaje se více než důstojně rozloučila.

V kategorii děvčat porazila Marii Chovancovou 3:0, Kristýnku Bajgerovou 3:0, Barču Strakovou 3:1 a Natálii Halfarovou 3:0 a stala se tak vítězkou mezi děvčaty.

Kuba - V open kategorii nejprve porazil 3:2 Mazúcha a potom prohrál 0:3 s Demkem, do vyřazovací části postoupil z druhého místa. Na úvod nestačil na výborně hrajícího Vitáska a prohrál 0:3.  

V kategorii mladších žáků v základní skupině porazil 3:0 Koláře a prohrál 0:3 s Ostárkem a dále postoupil z druhého místa. Ve vyřazovací části na úvod prohrál se Skotnicou. V boji o 5.-8.místo prohrál 0:3 s Rusňákem a dále hrál s Milkovem (výsledek není znám). Kuba dnes jako vždy bojoval o každý míček a druhou část turnaje musel odehrát v náhradním triku, jelikož původní propotil :-)

Adam - V open části turnaje v základní skupině prohrál s Uvírovou 1:3, s Kolářem 1:3 a s Ostárkem 0:3 a dále nepostoupil. 

V kategorii starších žáků bylo stejně jako děvčat pět účastníků. Hrálo se tudíž systémem "každý s každým". Adam vyhrál 3:1 nad Mazúchem a prohrál 0:3 s Vitáskem. Výsledek s Uvírovou a Štefkem nebyl zveřejněn. Skončil celkově na skvělém druhém místě. Adam dnes skvěle využíval hry s trávou a na rozdíl od předešlých turnajů přecházel i do rychlých útoků, což na tréninku umí skvěle, ale v soutěžním zápese to u něj není pravidlem.

Lukáš - V open kategorii nestačil na Vitáska, se kterým prohrál 0:3 i na Chovancovou, se kterou po velké bitvě prohrál 2:3 a do dalších bojů nepostoupil. 

Mezi mladšími žáky prohrál 0:3 s Milkovem a 2:3 s Kružberským. K bojům o 9.-12.místo už nenastoupil

Matěj - V open turnaji prohrál v základní skupině 0:3 s Bajgerovou i s Muroněm a dále nepostoupil. 

Mezi mladšími žáky prohrál 0:3 se Skotnicou i Kindlem a stejně jako Lukáš dále nepostoupil. Ve skupině nepostupujících nestačil na Dzidu, ani na Koláře a s oběmi prohrál 0:3.

 

fotogalerie