Novinky

z Majerky vezeme 3 poháry !!!

17.05.2014 11:11

Dnešním posledním osmým kolem skončil celoroční bodovací turnaj v DDM M.Majerové. 

Páťa po velkém boji o celkové třetí místo v kategorii 9.-12.let porazila našeho Lukáše, na kterého tak zůstala bramborová medaile. Je třeba říci, že Páťa s Lukášem ovládli poslední dvě kola a nechali za sebou oba kluky z Hlučína, kteří v celkovém hodnocení skončili před nimi. Tady jde vidět obrovský pokrok a příslib do příštího ročníku.

Adam s Kubou hráli v kategorii nad 13 let, i přesto, že věkem patří do kategorie mladší. Adam skončil stejně jako Páťa na celkovém třetím místě, Kuba kategorii nejstarších vyhrál.

Nepravidelně se účastnili i další borci z našeho týmu - Matěj Osmančík, Kája Synková, Adam Šablatura, Mája Holendová, Péťa Libscher a Sabča Fronová.

fotogalerie

 

 

MČR starších žaček - Gabča stříbrná ve 4hře

11.05.2014 19:19

na mistrovství ČR starších žákyň ve stolním tenisu jednotlivců, které se konalo 10.-11.5.2014 v Hluku byla nominována i naše Gabča.

singl - v prvním kole měla volný los, ve druhém porazila Terezu Sedláčkovou (TJ Sokol Chrudim) 4:1 (12,4,-8,11,7), v boji o postup mezi osmičku nejlepších prohrála s pozdější finalistkou a nasazenou dvojkou Stanislavou Slezákovou (KST Zlín) 0:4 (-7,-1,-8,-5) a skončila tak na velice dobrém 9.-16.místě.

4hra - Gabča nastoupila ve dvojici s Anežkou Ilčíkovou (SKST Hodonín), kde nejprve porazily Petru a Pavlu Janoušovou (Sokol Plzeň V.) 3:1 (-10,10,8,6), dále porazily Annu Matějovskou se Sárou Beranovou (obě SKST Vlašim) 3:2 (6,8,-6,-7,3), v nedělním semifinále porazily Petru Kotáskovou (SKST Dubňany) a Barboru Daňovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:0 (4,8,2) a až ve finále podlehly dvojici Stanislava Slezáková (KST Zlín) & Tereza Kozáková (Sokol Hradec Králové 2) 2:3 (-10,-9,8,8,-2) a vybojovaly spolu stříbrné medaile.

mix - stejně jako loni v mladších žácích nastoupila letos ve starších žácích spolu s Jakubem Plachtou (TJ Ostrava). V prním kole si poradili s dvojicí Ondřej Vévoda (BSK Malenovice) & Anežka Ilčíková (SKST Hodonín) 3:2 (-7,-3,6,10,8), dále porazili Tomáše Koldase (KST Zlín) s Terezii Sazimovou (SK Dobré) také 3:2 (5,-10,-3,4,2), v boji o postup mezi nejlepší čtyřku prohráli s Michalem Mikolášikem s Nikitou Petrovovou (oba SKST Baník Havířov) 1:3 (7,-8,-11,-9) a skončili spolu na 5.-8.místě.

Gabča i přes to, že patří mezi mladší žákyně, byla mezi staršími vidět a předvedla skvělý výkon, který je velkým příslibem do bojů za dvy týdny na MČR mladších žákyň, kam pojede i s Maki.

 

další článek v našem seriálu

04.05.2014 18:11

Materiální vybavení

první článek v novém seriálu

27.04.2014 18:58

Vývojová období herního materiálu a stylu hry
 

seriál o pinčesu

27.04.2014 13:13

V následujících měsících pro Vás připravuji nepravidelný „seriál“ o stolním tenise.

Tento seriál vzniká ve spolupráci se slečnou Martinou Mikoláškovou (na fotce se sestrou Monikou), hráčkou Jiskry Bechyně.

Vycházím převážně z diplomové práce slečny Mikoláškové, kterou psala na téma „Vývoj herního stylu ve stolním tenisu v souvislosti s rozvojem materiálu“ a zavede nás do historie stolního tenisu, ukáže vývoj raket, potahů, herního stylu a dalších zajímavostí

A kdo je Martina Mikolášková? Hráčka, jež hraje od dětství a v žákovských a dorosteneckých kategoriích patřila mezi nejlepší jihočeské hráčky. V roce 1997 zvítězila na krajských přeborech mladších žákyň a jako jediná reprezentovala Jihočeský kraj na Mistrovství republiky v Liberci. Asi největšího úspěchu dosáhla ziskem stříbrné medaile na Mistrovství republiky Asociace školních sportovních družstev v Hodoníně v roce 2000. V současné době hraje za družstvo Jiskra Bechyně Jihočeskou divizi žen, v sezóně 2013/14 hrála s tímto týmem druhou ligu žen.

 

 tento seriál najdete v hlavním menu, tak nezapomeňte sledovat náš web

 

Starobělská minipálka - Luki i Páťa 3 místo

27.04.2014 12:24

Dnešní Starobělské minipálky se z našeho oddílu zůčastnili Lukáš Slavík a Páťa Segetová.

Luki ve skupině porazil 3:0 Adama Ondračku, 3:2 Lukáše Dzidu a 3:0 Filipa Tichavského a z prvního místa postoupil ze skupiny. 

V hlavní soutěži nejprve porazil 3:1 Tomáše Milkova, poté nestačil na Martina Skotnicu a prohrál 0:3. V boji o třetí místo porazil nečekaně Martina Ostárka 3:0.

Páťa ve skupině prohrála 1:3 s Kristýnou Bajgerovou, porazila 3:0 Kláru Ondráčkovou a 3:0 Viktorii Jurišicovou a z druhého místa postoupila dále.

V hlavní soutěži podlehla Barboře Březinové 1:3 a v boji o třetí místo porazila Lucii Čihákovou 3:0.

 

naše holky v TOP 8 na 14th AUSTRIAN SPARKASSE YOUTH CHAMPIONSHIPS

21.04.2014 13:13

Na tradiční mezinárodní turnaj do Rakouského Lice odjela pod vedením Petra Synka spolu s týmem TJ Ostrava naše tři děvčata - Kiki, Maki a Gabča.

Tento turnaj se koná od 18 do 21 dubna a účastní se ho 64 týmů z 25 států.

Celkem bude bojovat 359 závodníků v 8 kategoriích.

Jejich výkony budeme sledovat a pokusíme se přinést aktuální výsledky.

pátek

Kiki - nastoupí spolu s Domčou Koblovskou (TJ Ostrava) a Ivanou Vávrovou (TJ Slavoj Praha) v týmu Czech Junior Girl Team - v kvalifikační skupině 3 nastoupí proti týmům domácího Rakouska, Dánska 2 a KidsOpenSieger2014 (SCO).

děvčata prohála s KidsOpenSieger2014 (SCO) 1:3, s týmem Rakouska 0:3 a s týmem Dánska 2 2:3.

Kiki v singlu narazila na Ines Diendorfer (AUT), se kterou prohrála 0:3 (-5,-7,-6) a Agnes Kiriikki (SWE), se kterou také prohrála 0:3 (-4,-8,-6).

Maki + Gabča - Czech 2 Younger cadet Girl Teams - v kvalifikační skupině 2 nastoupí proti týmům Slovakia 2, ACS Dumbravita a San Marina.

v prvním zápase holky porazily tým Slovenska 2 3:1, poté stejným výsledkem porazily i San Marino a prohrály 2:3 s týmem ACS Dumbravita.

Maki se večer v turnaji jednotlivců utkala s Karlijn van Lierop (LIM), kdy odešla poražena 1:3 (-3,-9,3,-5) a s Raquel Martins (POR) prohrála 0:3 (-7,-2,-6).

Gabča nestačila na Alexandrou van der Linden (LIM), se kterou prohrála 1:3  (9,-9,-9,-6) a v dalším zápase prohrála s Emou Labosovou (SVK) 0:3 (-5,-2,-4).

více informací v němčině https://www.froschberg.at/

sobota

dnes Kiki nastoupila v singlu proti Neně Zantman (CSE), se kterou prohrála 1:3 (-9,-5,7,-4).

v dužstvech holky prohrály s týmem Limburg NTTB 2 (LIM) 1:3 a s týmem Koping Sweden 2 (SWE) 2:3.

Gabča v singlu prohrála s Celia Silva (IDF) 0:3 (-9,-9,-2)

Maki nestačila na Prithika Pavade (IDF) a prohrála 0:3 (-1,-7,-7).

Gabča s Maki nastoupily i ve 4hře kadetek. V prvním zápase porazily dvojici Hanitra Karen Raharimanana & Isa Cok (IDF) 3:1 (7,-6,9,7).

Gabča s Maki včera postoupily v soutěži družstev do dalšího kola a dnes podlehly 0:3 týmu NTS Menges, poté porazily slovenský tým SKST Michalovce 3:1 a Lucemburský tým porazily také 3:1 a postoupily tak mezi 8 nejlepších týmů !!!

neděle

Kiki nastoupila v 4hře s Domčou Koblovskou (TJ Ostrava), kdy první zápas proti dvojici Lena Walkenhorst (SSV) & Isabella Hauer (UPA) prohrály 2:3. V jednotlivcích prohrála 1:3 (-9,-5,8,-3) s Miarion Pichler (STR).

V týmové soutěži její tým Czech Juniors Girl Team vyhrál s týmem SSV Schönmünzach 3:1.

Maki v jednotlivcích porazila Chiaru Visentin (SMR) 3:2 (-8,-6,11,4,9).

Gabča smetla v jednotlivcích domácí Sarah Ender (AUT) 3:0 (6,10,5).

V soutěž týmů Maki s Gabčou podlehly týmu ACS Dumbravita (ACS) 0:3 a poté i s Portugalsku 1 0:3. V Boji o 7.-8.místo podlehly týmu Portugalsko 2 1:3 a skončily na famózním 8 místě.

Holky spolu nastoupily i ve 4hře, kde prohrály s párem Anastasiya Beresneva & Dariya Belyakova (NOV) 1:3.

pondělí

Kiki dnes po obrovském boji porazila Lenu Walkenhorst (SSV) 3:2 (8,-5,-6,10,12), dále pak odešla poražena od Liny Olofsson (SWE) 1:3 (-5,-7,8,-5).

Maki nestačila v soutěži jednotlivců na Floru Szilasi (SZE) 0:3 (-7,-13,-6).

Gabča v jednotlivcích porazila Lenny Ge (LIM) 3:1 (6,-8,9,4,), potom smetla Yvonne Scherrer (OFF) 3:0 (6,6,6), dále si poradila s Antonií Walkenhorst (SSV) 3:0 (5,4,6) nakonec však nestačila na Louise Andersen (DEN) a prohrála 1:3 (7,-6,-5,-7) a v kole útěchy skončila na skvělém 2 místě.

Sabča 8 na krajských přeborech mladších žákyň

20.04.2014 12:12

Od Sabči, která předvadla na TOP 6 famózní výkon se při neúčasti Gabči a Maki, které byly na turnali v Linci, čekal útok na medaili.

Nejprve nastoupila proti Elišce Rozkydalové (SK Frýdlant nad Ostravicí), které podlehla 1:3 (6,-4,-6,-10,) hlavně kvůli problémům s příjmem podání, potom nestačila na pozdější vítězku Kláru Witoszovou (SKST Baník Havířov) a prohrála s ní 0:3 (-10,-4,-8) a potom i na druhou finalistku Terezu Kurajskou (SK Frýdlant nad Ostravicí), se kterou prohrála 1:3 (-2,-9,11,-7). Po těchto třech prohrách Sabča psychicky nezvládla další zápas s Janou Vašendovou (TJ Sokol Kozlovice) a prohrála 2:3 (-2, 7, -0, 6, -11). Tímto pro ni boj o medaile skončil a Sabča zbylé zápasy s holkama, které na jiných turnajích poráží, neustála a prohrála s Kristýnou Bajgerovou (TJ Ostrava) 1:3 (4, -8,-6,-9), s Annou Hrabcovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 2:3 (4,-8,8,-10,-8) i s Hanou Poláškovou (TJ Sokol Kozlovice) 1:3 (-6,-6,8,-11).

Sabča tek bez jediné výhry obsadila poslední osmou příčku. Je otázkou, jak by turnaj pro ni vypadal, kdyby nejprve hrála zápasy proti slabším soupeřkám a na lepší hráčky by narazila později, hrou určitě na medaili měla, je však třeba zapracovat na psychice, která je u stolního tenisu neméně důležitá.

 

Je třeba ocenit trenérský doprovod Karla, který přestože finišuje s bakalářskou prací, obětoval svůj čas a vyrazil se Sabčou na turnaj.

 

Páťa v TOP 5 v kraji !!!

19.04.2014 12:56

Dnes se konaly v Havířově boje o titul krajského přeborníka v kategoriích nejmladšího žactva. 

Na tento turnaj se nominuje 8 nejlepších dle krajského žebříčku.

Za náš klub se zůčastnila Páťa Segetová.

Páťa prohrála s Klárou Witoszovou (SKST Baník Havířov) 0:3 (-4,-8,-5), porazila Barboru Březinovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:0 (9,8,8), prohrála s Kristýnou Bajgerovou (TJ Ostrava) 0:3 (-8,-9,-12), porazila Janu Gistingerovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:1 (5,8,-5,9), prohrála s Šarlotou Štefánkovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 0:3 (-6,-7,-8) a Janou Vašendovou (TJ Sokol Kozlovice) 0:3 (-8,-10,-4).

Páťa tak skončila na celkovém skvělém pátém místě.

 

 

Záznamy: 469 - 477 ze 527
<< 51 | 52 | 53 | 54 | 55 >>