Novinky

24.05.2014 14:07

• Podrobnosti připravujeme

Páťa v celkovém celoročním hodnocení Starobělské minipálky ovládla bodování a stala se vítězkou.

Luki po boji, i díky tomu, že na posledním turnaji obsadil třetí místo, v celkovém hodnocení skončil na skvělém třetím místě.

18.05.2014 19:28

Dnes pokračoval pátým kolem seriál bodovacích turnajů okresu Opava + Ostrava. Celkem se ho zůčastnilo 62 závodníků.

Děhylov reprezentovali Matěj, Páťa, Lukáš, Barča, Kuba, Sabča a Adam.

Matěj - v open soutěži prohrál 0:3 s Vitáskem, Strakovou i Fajkusem a ze skupiny nepostoupil. Mezi mladšími žáky prohrál 0:3 s Lýskem, 0:3 s Ostárkem a 1:3 s Martinákem a soutěž pro něj skončila.

Kuba - v open soutěži porazil 3:0 Broskeviče, 3:2 Horkela a prohrál 1:3 s Vicherkovou. Ve druhém kole prohrál 0:3 s Valoškem. Mezi mladšími žáky porazil 3:2 Horkela, 3:2 Koláře a prohrál 1:3 s Bělíkem. Ve druhém kole porazil 3:2 Lýska a prohrál 2:3 s Adamem a skončil na 5.-8.místě.

Barča - v open soutěži prohrála 0:3 s Valoškem a vyhrála 3:0 s Martiňákem, ve druhém kole nestačila na Vicherkovou a prohrála 0:3. Mezi děvčaty ve skupině porazila 3:0 Hoffmanovou a prohrála 0:3 s Vašendovou. Ve druhém kole prohrála 0:3 s Bajgerovou a skončila na 5.-8.místě.

Sabča - v kategorii open prohrála 0:3 s Malíkem, 1:3 s Čižmárem a 0:3 s Matochou a ze skupiny nepostoupila. V základní skupině děvčat porazila 3:1 Březinovou a prohrála 0:3 s Kurajskou. V dalším kola po velkém boji podlehla 2:3 Vašendové a skončila na 5.-8.místě.

Páťa - v open soutěži prohrála 0:3 s Lokočem, 2:3 s Henželem a Paličku porazila 3:0. Mezi děvčaty ve skupině prohrála po obrovských bojích 2:3 s Bajgerovou a 2:3 se Strakovou a soutěž tím pro ni skončila.

Luki - v open soutěži vyhrál 3:1 s Březinovou, prohrál 0:3 s Teodorem a 1:3 s Lýskem. Mezi mladšími žáky porazil 3:1 Hrubého, 3:2 Lapisze a prohrál 0:3 se Zichem. V druhém kole nestačil na Skotnicu a prohrál 1:3. Skončil na 9.-16.místě.

Adam - v open soutěži prohrál 0:3 s Mohelníkem, porazil 3:2 Mezeru a 3:0 Milkova. V druhém kole podlehl 0:3 Vitáskovi. V mladších žácích prohrál 1:3 se Štalzerem, porazil 3:0 Kupku a 3:0 Velebila. Ve druhém kole porazil 3:0 Sedláčka, po velkém boji 3:2 Kubu a prohrál 0:3 se Skotnicou, V boji o bronzovou medaili prohrál 1:3 se Štalzerem a skončil celkově čtvrtý.

fotogalerie

17.05.2014 11:11

Dnešním posledním osmým kolem skončil celoroční bodovací turnaj v DDM M.Majerové.

Páťa po velkém boji o celkové třetí místo v kategorii 9.-12.let porazila našeho Lukáše, na kterého tak zůstala bramborová medaile. Je třeba říci, že Páťa s Lukášem ovládli poslední dvě kola a nechali za sebou oba kluky z Hlučína, kteří v celkovém hodnocení skončili před nimi. Tady jde vidět obrovský pokrok a příslib do příštího ročníku.

Adam s Kubou hráli v kategorii nad 13 let, i přesto, že věkem patří do kategorie mladší. Adam skončil stejně jako Páťa na celkovém třetím místě, Kuba kategorii nejstarších vyhrál.

Nepravidelně se účastnili i další borci z našeho týmu - Matěj Osmančík, Kája Synková, Adam Šablatura, Mája Holendová, Péťa Libscher a Sabča Fronová.

fotogalerie

11.05.2014 19:19

na mistrovství ČR starších žákyň ve stolním tenisu jednotlivců, které se konalo 10.-11.5.2014 v Hluku byla nominována i naše Gabča.

singl - v prvním kole měla volný los, ve druhém porazila Terezu Sedláčkovou (TJ Sokol Chrudim) 4:1 (12,4,-8,11,7), v boji o postup mezi osmičku nejlepších prohrála s pozdější finalistkou a nasazenou dvojkou Stanislavou Slezákovou (KST Zlín) 0:4 (-7,-1,-8,-5) a skončila tak na velice dobrém 9.-16.místě.

4hra - Gabča nastoupila ve dvojici s Anežkou Ilčíkovou (SKST Hodonín), kde nejprve porazily Petru a Pavlu Janoušovou (Sokol Plzeň V.) 3:1 (-10,10,8,6), dále porazily Annu Matějovskou se Sárou Beranovou (obě SKST Vlašim) 3:2 (6,8,-6,-7,3), v nedělním semifinále porazily Petru Kotáskovou (SKST Dubňany) a Barboru Daňovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:0 (4,8,2) a až ve finále podlehly dvojici Stanislava Slezáková (KST Zlín) & Tereza Kozáková (Sokol Hradec Králové 2) 2:3 (-10,-9,8,8,-2) a vybojovaly spolu stříbrné medaile.

mix - stejně jako loni v mladších žácích nastoupila letos ve starších žácích spolu s Jakubem Plachtou (TJ Ostrava). V prním kole si poradili s dvojicí Ondřej Vévoda (BSK Malenovice) & Anežka Ilčíková (SKST Hodonín) 3:2 (-7,-3,6,10,8), dále porazili Tomáše Koldase (KST Zlín) s Terezii Sazimovou (SK Dobré) také 3:2 (5,-10,-3,4,2), v boji o postup mezi nejlepší čtyřku prohráli s Michalem Mikolášikem s Nikitou Petrovovou (oba SKST Baník Havířov) 1:3 (7,-8,-11,-9) a skončili spolu na 5.-8.místě.

Gabča i přes to, že patří mezi mladší žákyně, byla mezi staršími vidět a předvedla skvělý výkon, který je velkým příslibem do bojů za dvy týdny na MČR mladších žákyň, kam pojede i s Maki.

27.04.2014 13:13

V následujících měsících pro Vás připravuji nepravidelný „seriál“ o stolním tenise.

Tento seriál vzniká ve spolupráci se slečnou Martinou Mikoláškovou (na fotce se sestrou Monikou), hráčkou Jiskry Bechyně.

Vycházím převážně z diplomové práce slečny Mikoláškové, kterou psala na téma „Vývoj herního stylu ve stolním tenisu v souvislosti s rozvojem materiálu“ a zavede nás do historie stolního tenisu, ukáže vývoj raket, potahů, herního stylu a dalších zajímavostí

A kdo je Martina Mikolášková? Hráčka, jež hraje od dětství a v žákovských a dorosteneckých kategoriích patřila mezi nejlepší jihočeské hráčky. V roce 1997 zvítězila na krajských přeborech mladších žákyň a jako jediná reprezentovala Jihočeský kraj na Mistrovství republiky v Liberci. Asi největšího úspěchu dosáhla ziskem stříbrné medaile na Mistrovství republiky Asociace školních sportovních družstev v Hodoníně v roce 2000. V současné době hraje za družstvo Jiskra Bechyně Jihočeskou divizi žen, v sezóně 2013/14 hrála s tímto týmem druhou ligu žen.

tento seriál najdete v hlavním menu, tak nezapomeňte sledovat náš web

27.04.2014 12:24

Dnešní Starobělské minipálky se z našeho oddílu zůčastnili Lukáš Slavík a Páťa Segetová.

Luki ve skupině porazil 3:0 Adama Ondračku, 3:2 Lukáše Dzidu a 3:0 Filipa Tichavského a z prvního místa postoupil ze skupiny.

V hlavní soutěži nejprve porazil 3:1 Tomáše Milkova, poté nestačil na Martina Skotnicu a prohrál 0:3. V boji o třetí místo porazil nečekaně Martina Ostárka 3:0.

Páťa ve skupině prohrála 1:3 s Kristýnou Bajgerovou, porazila 3:0 Kláru Ondráčkovou a 3:0 Viktorii Jurišicovou a z druhého místa postoupila dále.

V hlavní soutěži podlehla Barboře Březinové 1:3 a v boji o třetí místo porazila Lucii Čihákovou 3:0.

Záznamy: 577 - 585 ze 638