Novinky

22.02.2015 21:53

V Jaroměři se dnes konal další ze série republikových bodovacích turnajů dorostu. Náš oddíl reprezentovala Gabča.

Gabča jako nasazená 5 nastoupila až na druhém stupni. Zde prohrála s Annou Matějovskou (SKST Vlašim) 1:3 (-10,-7,10,-8), porazila Alici Jemelíkovou (SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:1 (5,9,-10,10) a Sáru Beranovou (SKST Vlašim) také 3:1 (6,6,-3,10) a z druhého místa postoupila do třetího stupně. Zde však nestačila na Veroniku Tušlovou (zahraničí) a prohrála 0:3 (-5,-8,-5). Skončila tak na 5.-8.místě.

Ve 4hře nastoupila po boku Dominiky Koblovské (KST TJ Ostrava). V prvním kole měly děvčata volný los, Ve druhém porazily dvojici Aneta Bošinová & Karolína Lajdová (obě SKST Vlašim) 3:0 (3,8,3), dále pak porazily 3:0 (4,16,6) Markétu Rusnákovou s Andreou Daňovou (obě SK Frýdlant nad Ostavicí). V boji o finále podlehly dvojici Dagmar Pěnkavová & Veronika Bošinová (obě SKST Vlašim) (výsledek není znám) a vezou tak domů bronzovou medaili.

22.02.2015 16:00

Sabča se v neděli zůčastnila GP Ostravy.

V prvním kole porazila Martina Janečku (TJ Sokol Brušperk) 3:1 a Lukáše Hrubého (TTV MC Odra Gas Vratimov) 3:0 a z prvního místa postoupila do vyřazovací části.

Tam nejprve měla volný los, dále si poradila 3:1 s Martinem Kolářem mladším (TJ KST Ostrava), poté však po velkém boji podlehla celkovému vítězi turnaje Matěji Mezerovi (ASK Tatra Kopřivnice) 2:3. V dohrávce o 3 místo nestačila na Jaroslava Neuwirtha (TJ Sokol Brušperk) a prohrála 0:3.

(foto Miloš Valošek)

21.02.2015 23:28

V Jaroměři se dnes konal další ze série republikových bodovacích turnajů staršího žactva. Za náš oddíl startovaly Gabča, Maki a Sabča.

Gabča jako nasazená 4 nastoupila do hry až na druhém stupni. Tam porazila Anetu Bošinovou (SKST Vlašim) 3:0 (6,7,4), Pavlu Bačinovou (SK Dobré) 3:1 (-7,5,2,4) a Annu Stránskou (Viktorie Radim) 3:0 (3,7,9) a z prvního místa postoupila do závěrečných bojů, kde na úvod prohrála po velkém boji s nasazenou jedničkou Klárou Ševčíkovou (SKST Hodonín) 2:3 (-2,8,4,-9,-8) a skončila tak na 5.-8.místě.

4hru Gabča hrála ve dvojici s Annou Stránskou (Viktorie Radim), jelikož její stála partnerka Anežka lčíková se tohoto turnaje neúčastnila. V prvním kole měly volný los, ve druhém po velké bitvě prohrály s dvojicí  Markéta Bašková (TJ Sokol Jaroměř-Josefov) & Alena Voženílková (TJ Tesla Pardubice) 2:3 (7,-5,6,-11,-9).

Maki na prvním stupni měla v prvním kole volný los, ve druhém po velkém boji porazila Veroniku Šimůnkovou (TJ Slavoj Praha) 3:2 (9,7,-12,-9,9), poté však nestačila na Kristýnu Pěnkavovou (SKST Vlašim) a prohrála 0:3 (-7,-2,-8). V útěše měla v prvním kole volný los, poté porazila Šárku Procházkovou  (KST ZŠ Vyšší Brod) 3:2 (-7,2,12,-9,8), ve třetím kole si poradila s Veronikou Jánskou (TJ Jiskra Aš) 3:1 (7,-8,10,9). V dalším kole prohrála s pozdější vítězkou útěchy Terezou Pytlíkovou (SKST Vlašim) 1:3 (-6,-6,11,-6).

Sabča na prvním stupni nestačila v prvním kole na Kristýnu Lošťákovou (TJ Jiskra Aš) a prohrála 1:3 (-8,8,-7,-7). V útěše měla v prvním kole volný los, ve druhém prohrála s Anetou Kohlmanovou (AC Sparta Praha) 0:3 (-13,-8,-9).

Ve 4hře Maki se Sabčou nestačily v prvním kole na dvojici Jana Vašendová (TJ Sokol Kozmice) & Eliška Cimrmanová (TSM Kladno) a prohrála 1:3 (-3,4,-13,-5).

fotogalerie Miloše Valoška

21.02.2015 19:18

V Hostinném se dnes konal další ze série republikových bodovacích turnajů nejmladšího žactva. Za náš oddíl startoval Luki a Páťa.

Luki na prvním stupni prohrál s Ondřejem Květoněm (Sokol Pocinovice) 0:3 (-8,-3,-5), porazil Jakuba Siváka (SK Dobré) 3:0 (1,8,4) a Makra Macla (Loko Trutnov) 3:0 (10,6,7) a z druhého místa postoupil do vyřazovací části. V prvním kole porazil Martina Černého (STC Slaný) 3:2 (5,-8,3,-10,6), ve druhém však narazil na českou jedničku Šimona Bělíka (KST TJ Ostrava) a prohrál 0:3 (-2,-3,-9). Stejně jako minule se Luki dostal mezi 16 nejlepších.

Ve 4hře se k Lukášovi přidal Lukáš Dzida (KST Slezan Opava) a spolu v prvním kole porazili dvojici Josef Lebeda & Jonáš Gajda (oba SK DDM Kotlářka Praha) 3:1 (10,9,-10,7), ve druhém pak 3:0 (8,7,6) Alexandera Hlavsu s Jakubem Svojanovským (oba TTC Ústí nad Orlicí) a dostali se tak mezi osmičku nejlepších. Dále však nestačili na vítěze turnaje Šimona Bělíka (KST TJ Ostrava) s Filipem Karlem (TJ SB Světlá nad Sázavou) a prohráli 0:3 (-11,-6,-8).

Páťa na prvním stupni porazila Kateřinu Pisárovou (KST Rakovník) 3:1 (4,-10,5,2), Terezu Lošťákovou (TJ Jiskra Aš) 3:0 (1,3,5) i Kateřinu Ducháčkovou (SK Dobré) 3:0 (6,2,7) a z prvního místa postoupila do vyřazovací části. Tam nejprve porazila 3:0 (2,10,4) Adélu Sazimovou (SK Dobré), poté však po velkém boji nestačila na nasazenou trojku Lucii Bačinovou (11,6,-8,-6,-7). Skončila tak na skvělém 5.-8.místě.

Ve 4hře Páťa vytvořila dvojici s Klaudií Holubovou (TJ Sokol Plzeň V.). V prvním kole měly volný los, ve druhém porazily dvojici Diana Grimmerová & Kateřina Ducháčková (obě SK Dobré) 3:0 (9,6,9) a dotaly se tak mezi 4 nejlepší páry. V boji o finále podlehly dvojici Barbora Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí) & Lucie Bačinová (SK Dobré) 1:3 (-10,8,-7,-10). Děvčata tak vezou domů bronzovou medaili.

18.02.2015 09:20

15.02.2015 19:26

od 11. do 15. února probíhal v hodonínské sportovní hale TEZA turnaj světového juniorského okruhu ITTF Premium Junior Circuit – Czech Junior & Cadet Open 2015 ve stolním tenisu. O start na jihu Moravy byl, stejně jako vloni, obrovský zájem. Nakonec se po několika redukcích startovní listina ustálila na 305 mladých hráčů a hráček z 38 zemí z celého světa. Na programu Czech Junior & Cadet Open 2015 ve stolním tenisu je celkem dvanáct soutěžních disciplín ve dvou věkových kategoriích – kadetské a juniorské.

Za českou republiku v C týmu startovala naše Gabča, největšího úspěchu však dosáhla, když se svou partnerkou Anežkou Ilčíkovou došly ve 4hře mezi 16 nejlepších.

14.02.2015 19:19

KBTM ve Fulneku se zúčastnilo 74 hráčů, z toho 11 dívek. Turnaj se hrál na 13 stolech.

Náš oddíl tentokrát reprezentovali Maki, Kuba, Sabča, Luki a Páťa.

Maki hrála v divizi B. Na prvním stupni porazila Michala Macuráka (SKST Baník Havířov) 3:2 (-8,-7,13,12,9), prohrála s Vojtěchem Martiňákem (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 0:3 (-8,-9,-6) a nakonec porazila 3:0 (8,7,9) Jaroslava Neuwirtha (TJ Sokol Brušperk). Z druhého místa postoupila do osmičky nejlepších. Na druhém stupni prohrála s Matějem Mazůrkem (CSVČ sv.Jana Boska Havířov) 0:3 (-4,-9,-4) i s Michalem Vavrečkou (Selesiánský DDM Ostrava) 0:3 (-7,-2,-7). V boji o 5.-8.místo prohrála 0:3 s Martinem Lorencem (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 0:3 (-9,-7,-5) a 1:3 (-7,-5,3,-8) s Matějem Mezerou (ASK Tatra Kopřivnice) a skončila na 8.místě.

Kuba hrál stejně jako Maki v divizi B. Na prvním stupni prohrál 1:3 (8,-9,-7,-11) s Martinem Skotnicou (SK Frýdlant nad Ostravicí), 0:3 (-9,-11,-8) s Matějem Mezerou (ASK Tatra Kopřivnice) i s Adamem Štalzerem (SK Frýdlant nad Ostravicí) 0:3 (-9,-4,-3). Na druhém stupni prohrál 1:3 (8,-9,-7,-11) s Martinem Skotnicou (SK Frýdlant nad Ostravicí) a porazil Martina Ostárka (KST Slezan Opava) 3:1 (6,-3,7,7). V bojích o 9.-12.místo prohrál s Nelou Uvírovou (TJ Sokol Kateřinky) 1:3 (-4,4,-8,-9) i s Michalem Macurákem (SKST Baník Havířov) 1:3 (-8,-8,6,-9) a skončil tak na 12.místě.

Sabča bojovala v divizi C. Na prvním stupni prohrála s vítězem skupiny Martinem Janečkou (TJ Sokol Brušperk) 0:3 (-8,-8,-9), porazila 3:1 (-13,4,8,13) Jaroslava Baču (TJ Odry) a 3:0 (9,4,6) Jana Komendera (TJ Fulnek) a z druhého místa postoupila do první osmičky. Na druhém stupni prohrála 1:3 (-8,-9,7,-8) s Jakubem Bělíkem (AKS Tatra Kopřivnice) a s Radkem Tomšíkem (DDM TJ Vlašské Meziříčí) 2:3 (6,-6,-7,3,-2). Ve skupině o 5.-8.místo porazila po velkém boji Tomáše Kuběnu (TJ Nový Jičín) 3:2 (-13,-10,8,7,12) a porazila i Lukáše Kántora (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 3:0 (8,13,4) a vybojovala 6.místo.

Luki v divizi D na prvním stupni porazil Tomáše Milkova (KST Ostrava) 3:2 (-9,13,8,-7,5), Filipa Tichavkého (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 3:0 (2,9,5) i Tomáše Stempaka (TJ Sokol hrabůvka) 3:2 (-9,-5,9,5,8). Na druhém stupni prohrál s Dominikem Oborným (TJ Sokol Hrabůvka) 0:3 (-14,-8,-2) i s Danielem Krupou (Selesiánský DDM Ostrava) 0:3 (-7,-7,-7). V boji o 5.-8.místo prohrál 0:3 (-6,-5,-9) se Štěpánem Lapiszem a porazil Jakuba Mlčouška (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 3:1 (-8,5,7,4). Obsadil tak 7.místo.

Páťa bojovala v divizi E. Na prvním stupni porazila 3:1 (9,3,-2,6) Martina Palackého (TJ Nový Jičín), 3:2 (2,5,-2,-9,4)  Lukáše Stempaka (TJ Sokol Hrabůvka), 3:0 (2,0,2) Pavla Hendrycha (TJ Odry) a 3:1 (-9,8,2,4) Adama Košárka (TJ Nový Jičín) a postoupila z prvního místa. V boji o 1.-6.místo pak prohrála 1:3 (9,-2,-1,-4) s Theodorem Beranem (SK Svinov), porazila 3:0 (2,5,3) Daniela Kocha (TJ Nový Jičín) a nestačila na Martina Štefka (Selesiánský DDM Ostrava) a prohrála 2:3 (2,5,-9,-6,-9). Skončila tak na  4.místě.